Jak założyć konto bankowe przez internet?  

By 24 lipca 2018Bez kategorii
Jak założyć konto bankowe przez internet

Posiadanie własnego konta bankowego to wymóg funkcjonowania we współczesnej gospodarce pieniężnej. Czasy, gdy było to możliwe wyłącznie poprzez osobiste stawienie się w określonej placówce finansowej dawno minęły. Obecny rozwój techniki pozwala na założenie konta bankowego w zaciszu własnego mieszkania w dosłownie kilka minut. Po co je zakładać? To wygodne rozwiązanie, jeśli chodzi o wypłacanie pensji oraz przelewanie pieniędzy na duże odległości. Własne konto jest także pewnego rodzaju narzędziem weryfikacyjnym, które jest przydatne zwłaszcza przy weryfikacji naszego wniosku pożyczkowego. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć procedury otworzenia rachunku bankowego przez internet oraz powiemy czym kierować się wybierając instytucję finansową.

Jaki bank wybrać?

Pierwszym krokiem zbliżającym nas do posiadania własnego konta jest wybór banku oraz produktu, który nas interesuje. Warto zastanowić się jakie warunki powinien spełniać nasz rachunek bankowy oraz jakie wiążemy z nim plany w przyszłości. Istotna jest tu również analiza naszej aktywności bankowej: wypłaty z bankomatów, przelewy, korzystanie z bankowości internetowej oraz częstotliwość wizyt w oddziałach bankowych. Kolejną ważną kwestią jest karta płatnicza. Często stanowi ona darmowe uzupełnienie konta. Częste płatności kartą powinny skłonić nas do korzystania z ofert typu cash back, czyli zwrotu części wydatków wynikających z przeprowadzania częstych płatności kartą. Warto także zorientować się czy będziemy mogli w danym banku skorzystać z kredytu odnawialnego lub otrzymać kartę kredytową.

Wypełnienie wniosku

Internetowe wypełnienie wniosku o założenie konta bankowego zazwyczaj składa się z kilku etapów. Aby to zrobić należy wejść na stronę internetową interesującej nas instytucji bankowej i wypełnić zamieszczony tam wniosek o założenie konta. Zawiera on podstawowe dane klienta tj. imię, nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu, PESEL oraz adres email, na który wysłana zostanie informacja potwierdzająca założenie konta lub niezbędne instrukcje dotyczące dalszych procedur.

Weryfikacja danych

Weryfikacja tożsamości pożyczkobiorcy jest nieodłącznym elementem, wszelkiego rodzaju kredytów, pożyczek oraz zawieranych innych umów szczególnie internetowych. Do weryfikacji danych zawartych we wniosku banki wykorzystują najczęściej adres email (wysyłając link weryfikacyjny na podany adres) oraz przelewy z innego konta, którego jesteśmy właścicielami. Dane zawarte we wniosku muszą być identyczne jak te opisujące przelew z innego banku. Wnioskodawca zazwyczaj zostaje poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta, którego jest prawnym i jedynym właścicielem.  Kwoty niezbędne do wykonanie tej operacji bankowej wahają się od 1 gr do 1 zł. Gdy przelew wpłynie na konto banku, zostanie wdrożona procedura uruchomienia naszego nowego konta.

Podpisanie umowy

Wypełnienie wniosku internetowego i pozytywne przejście weryfikacji skutkuje natychmiastowym przekazaniem go do wybranego banku. Pozostaje jedynie czekać na telefon kuriera, który wspólnie z nami określi sposób i czas doręczenia i podpisania umowy. Zazwyczaj odbywa się to w obecności kuriera, który przed podpisaniem dokumentu może poprosić nas o okazanie dowodu tożsamości w celu weryfikacji danych. Umowa zostaje podpisana w dwóch egzemplarzach – jeden dla nas, drugi dla banku. Kiedy bank otrzyma swoją kopię umowy, aktywuje nasze konto osobiste.  

 

namierzeni

Author namierzeni

More posts by namierzeni