Jak wyjść z zadłużenia – 5 kroków

By 17 października 2018Bez kategorii
kredyt konsolidacyjny

Pętla kredytów

Mając problemy finansowe i liczne zobowiązania w postaci pożyczek, kredytów, debetów na karcie kredytowej czy popularnych ostatnio chwilówek, pewnie i ty zadajesz sobie pytanie jak wyjść z zadłużenia. Nie mamy na celu mówić ci, że będzie to łatwe, proste i przyjemne. Jst to bowiem dośc długa i wymagająca przeprawa. Jednak ze swojej strony możemy zaproponować ci drogę 5 kroków, które są jeśli nie odpowiedzią to przynajmniej wskazówką na to, jak wyjść z zadłużenia.

Jak wyjść z zadłużenia – 5 kroków

Mam problem

Musicie wiedzieć, że kredyty również mogą być nałogiem. Tak jak nie możemy żyć bez papierosów, słodyczy, fast foodów możemy nie umieć funkcjonować bez życia na kredyt. Aby wyjść z zadłużenia musimy sami przed sobą przyznać, że mamy z tym problem. Poza nielicznymi przypadkami spowodowanymi wypadkami życiowymi, środkami z kredytu zaspokajamy nie potrzeby, a jedynie zachcianki. Nie chcemy przez to powiedzieć, że jeśli popsuje ci się pralka i nie masz gotówki, nie możesz wziąć kredytu. Chodzi o to aby robić to racjonalnie. Kiedy kupujemy nowy telewizor tylko dla tego, że stary jest o kilka cal mniejszy, zanim zdecydujemy się na kredyt zastanówmy się czy jest nam niezbędny.

Oszczędzanie

Aby wyjść z zadłużenia i mieć niezbędną gotówkę na spłatę wszystkich rat w terminie musimy zacisnąć pasa. Od teraz musimy także zapomnieć, że w ogóle istnieje coś takiego jak kredyt gotówkowy czy pożyczka. Jeśli nie przestaniesz brać na siebie kolejnych zobowiązań nigdy nie wyjdziesz na prostą.

Dodatkowe zarobki

Może znajdujesz się w tak kiepskim położeniu, że nawet oszczędzając ile się da w dalszym ciągu nie jesteś w stanie zebrać miesięcznie tyle pieniędzy aby starczyło na pokrycie wszystkich zobowiązań. W takiej sytuacji warto dorobić do domowego budżetu. Może uda ci się wynegocjować nadgodziny w aktualnej pracy. Czasem nie trzeba też szukać daleko. Może masz jakąś pasję, którą możesz przekształcić w pracę zarobkową np. nauczanie, rękodzieło (szydełkowanie, ręcznie robiona biżuteria). Warto rozejrzeć się także za możliwością zarobku w internecie. Aby zacząć dodatkowo zarabiać nie musisz nawet inwestować.

Pomoc z zewnątrz

Świadomość, ze popełniliśmy błędy oraz chęć wyjścia z zadłużenia to pierwszy i bardzo ważny etap. Do tego oszczędzanie oraz zwiększenie wpływów do domowego budżetu. To wszystko jest wręcz niezbędne. Bez tego ani rusz. Jednakże i to nie zagwarantuje sukcesu. Jeśli twoje zadłużenie jest wysokie. Może też kilka nawet niedużych rat daje w sumie kwotę na tyle wysoką, że nie stać cię na terminową spłatę. Warto w takiej sytuacji udać się do profesjonalnego doradcy kredytowego specjalizującego się w pomocy osobom zadłużonym.

Kredyt konsolidacyjny

Kiedy pomimo stosowania się do powyższych rat nie stać cię na spłatę wszystkich zobowiązań rozwiązaniem dla ciebie będzie kredyt konsolidacyjny. Z jego pomocą pokryjesz całe swoje zadłużenie, a w zamian do spłaty pozostanie ci jedna niższa rata kredytu konsolidacyjnego. Od teraz będziesz mógł płacić ratę w terminie i bez przeszkód. Pamiętaj jednak, że jest to trudny kredyt, o który powinieneś starać się z pomocą doradcy kredytowego, znacznie zwiększając tym samy szanse na pozytywną decyzję banku.

admin_krzysiek

Author admin_krzysiek

More posts by admin_krzysiek